MacBook Pro Retina A1398 Sıvı teması bakım tamir servis fiyatları

MacBook Pro Retina 15″ A1398 cihazınıza sıvı teması yada çay, kahve, gibi içecekler istemedende olsa döküldüğü takdir de yapmamanız gereken en önemli 3 madde aÅŸağıdaki gibidir.

MacBook Pro Retina 15″ A1398 Sıvı Temasından sonra yapılmaması gereken 4 madde

  • Isı yada saç kurutma makinesi gbi cihazlar ile hava tutmayınız.
  • Cihaza sürekli elektrik vermeye çalışmayınız.
  • Bilinçsiz bir ÅŸekilde cihazınızı açmaya çalışmayınız.
  • Prinç yada benzeri ÅŸeylerin içine koyup bekletmeyiniz.

MacBook Pro Retina 15″ A1398 Sıvı Temasından sonra yapılmaması gereken 4 madde ve neden yapılmaz açıklaması

Öncelikli olarak servisimize sürekli sıvı temasından dolayı gelen MacBook Pro Retina 15″ A1398 cihazların sahipleriyle ettiÄŸimiz sohbetler sonucunda Kadıköy Apple Özel Servis ailesi olarak bazı gerçekleri tüm kullanıcıların bilmesi ve bilinçli olarak cihazlarını çok basit ve çok küçük rakamlara tamir ettirmeleri gerekirken yaptıkları iÅŸlemler sonucunda çok farklı rakamlar ve istemeden de olsa cihazlarına dökülen sıvıdan panik olarak yukarıda belirttiÄŸimiz durumları yapan kiÅŸilerde gördükki cihazlarında farklı sorunlar farklı arızalar olmuÅŸ.Hiç ellememiÅŸ olmaları halinde aslında cihazlarını basit bir sıvı teması bakımı ile yani rakamsal olarak 200 TL’ ye kurtulacak cihazları yapılan iÅŸlemlerden dolayı klavye, batarya, trackpad, cpu fan gibi parçaların arızalanmasına neden olan sonuçlardır. Bunlarda ekstra parça deÄŸiÅŸimi demektir.Kısaca sizlere neden sıvı temasından sonra yapılmaması gereken 4 madde hakkında bilgi vermek istiyorum.

  • MacBook Pro Retina 15″ A1398 sıvı teması durumunda cihaza ısı verilmiÅŸ saç kurutma makinesi ile sürekli kurutulmaya çalışılmış. Cihazı servise aldık sahibi ile birlikte inceledik sonucunda gördükki aslında anakartında hiç bir sorun yok gibiydi ama açma kapama tuÅŸu klavye üzerinde olduÄŸu için cihazı çalışmadığından dolayı sahibi korku içindeydi cihazın anakartında nerdeyse hiç sorun yok gibiydi basit bir sıvı teması bakımıyla 200 TL gibi bir tutarla tamir edilebilecek bir cihazı klavye deÄŸiÅŸimi ÅŸart oldu 900 TL gibi bir rakam eklendi.toplamda 1100 TL maal olmuÅŸ oldu.Verilen ısıdan dolayı klavye tuÅŸları ermiÅŸ alt film karbon erimiÅŸ, klavye aydınlatması erimiÅŸti.
  • MacBook Pro Retina 15″ A1398 sıvı teması durumunda cihaza sürekli elektrik verilmiÅŸ cihaz sürekli açılmaya çalışılmış. Apple cihazları sıvıya dayanıklı anakartlara sahiptir sıvı döküldüğünde hiç iÅŸlem yapmazsanız sıvının kuruması ve oksitlenmesi çok zaman alacaktır. O yüzden cihazı sahibi ile birlikte inceledik anakartı açtığımızda nerdeyse bütün parçalar oksitlenmiÅŸti sahibine ne zaman sıvı döküldü diye sorduÄŸumuzda akÅŸam döküldü öğlen size geldim cevabı gelince ÅŸaşırdık ettiÄŸimiz sohbetlerde anladıkki cihazı sürekli elektrikte baÄŸlı ve sürekli cihazı açmaya çalışmış anakart üzerinde ciddi sıvı alan 2 parça vardı deÄŸiÅŸim fiyatları 300 TL gibiydi diger chipler ve diger parçalar kolay kolay bozulmazdı ama sıvıdan dolayı verilen elektrikten dolayı sıvı çok çabuk kurumuÅŸ ve diger parçaları oksit yani çürüme noktasına getirdiÄŸi için nerdeyse anakart üzerinde bir sürü parça deÄŸiÅŸimi yaptık maliyet nerdeyse 1600 TL yi bulmuÅŸtu.Cihaza hiç elektrik verilmeseydi yada sürekli cihaz açılmaya çalışılmasaydı cihazın asıl masrafı ve tamir ücreti 300 TL idi.
  • MacBook Pro Retina 15″ A1398 sıvı teması sonrasında cihazı kendi açmaya çalışan bir müşterimiz elinde olan tüm tornavidalarla bütün vidaları açmaya çalışmış ve hiç birisini açamamış cihaz servisimize sıvı teması için geldi sahibiyle birlikte cihazı görelim dedik ama cihazın açılacak bir tane vidası kalmamıştı. Cihazı hiç bir ÅŸekilde açamadık vidalar olmadığı için nerdeyse klavye kasası yani alt kapağı tutan ayaklar bile kırılmak üzereydi müşteriye sorduk baÅŸka türlü açılmaz zorlarsak anakarta zarar verebiliriz diye uyardık oda içindekiler çok önemli ne yapılması gerekiyorsa yapın lütfen dedi bizde mecbur olarak cihazı açabilmek adına alt kasaya ısı vererek cihazın alt kapağını açtık cihaz yine basit bir sıvı teması bakımında kurtuldu 200 TL ama asıl sorunumuz klavye kasasında alt kapağı tutan ayaklar zorlamadan dolayı kopmuÅŸtu sırf bu yüzden klavye kasası deÄŸiÅŸmek zorunda kaldı 1800 TL + 200 TL sıvı teması bakımı ile 2000 TL gelmiÅŸti.
  • MacBook Pro Retina 15″ A1398 sıvı temasından sonra prinç torbasına koyulmuÅŸ 2 gün bekletilmiÅŸ.cihazı servisimize getirirkende cihazı açılıyormuÅŸ ama 10 dk sonra tuhaf seslerle kapanıyormuÅŸ.Cihaz servisimize sıvı teması için geldiÄŸinde sahibi ile birlikte serviste incelemeye baÅŸladık cihazda bir kaç yerde oksitlenme baÅŸlamıştı ama önemli parçalar deÄŸildi deÄŸiÅŸimlerini yaptık 350 TL’ye sonrasında cihazı çalıştırdık test amaçlı cihazdan tuhaf tuhaf sesler geliyor ve cihaz ısıdan kapanıyordu sahibine sorduk siz müdahale etmeye çalıştınız mı deyince pirinç torbası içinde 2 gün beklettim sonra cihazı açtım çalıştı dedi 2 adet cpu fanı söktük içleri pirinç doluydu ve çalıştırıldığı içinde 2 cpu fanında yapraklarının kırılmış olduÄŸunu gördük o yüzden de cihaz ısınıyor ve kapanıyordu. 2 adet fan deÄŸiÅŸimi yapıldı 600 TL + 350 TL sıvı teması bakımı cihazı aslında 350 TL ye tamir edebiliyorken rakam 950 TL ‘ ye çıktı.

MacBook Pro Retina 15″ A1398 Sıvı Teması sonra yapmanız gereken tek ÅŸey

Öncelikli olarak Apple ürünleri anakartları sıvıya dayanıklı olarak üretilmektedir. Yapmanız gereken ve bilmeniz gerek tek etken şudurki cihazınıza sıvı teması olduğunda diyelim ki cihazınız çalışıyor ve klavyenizin bir kısmı basmıyor bu durumda bilmelisiniz ki apple cihazlarının anakartı sıvı ya dayanıklı olduğu için sıvı teması sonrasında klavyenizin bir kısmı basmadığında anlayınki cihazınız sıvı dan dolayı bir tepki veriyordur. O yüzden böyle durumlarda cihazı hiç kurcalamadan yetki servis ler yada özel servisler konusunda uzman olan firmalara götürerek cihazınızın öncelikli sıvı teması bakımını yaptırınız öncelikli olarak anakartınızı sıvıdan kurtarınki sonrasında cihazınız uzun süreli size hizmet edebilsin Diyelim ki cihazınıza sıvı teması bakımı yaptırmadınız ve klavyenizin bir kısmı basmıyor diye direk klavyenizi her hangi bir serviste değiştirdiniz. Üstünü çizerek belirtiyoruz ki bu hataları yapmayın diye sizi bekleyen sonuç şunlar olacaktır. Cihazınızı sıvı teması bakımı yaptırmadığınız için cihazı kullandıkça ısı olacak ve bu ısı cihazdaki sıvıyı bir süre sonra kurutacak ve oksit haline gelecektir. bir süre sonra bakacaksınız ki trackpad çalışmıyor yada batarya şarj almıyor yada klavye ışığı yanmıyor yada cihaz açılıp kapanıyor yada cihaz açık ama görüntü gelmiyor gibi sırasıyla bir sürü sorunla karşılaşabilirsiniz en kötü senaryoda cihazınızın anakartı yanabilir bu gibi durumlarda karşılacağınız anakart değişimleri en az 3000 TL gibi olacaktır.

Apple Macbook Pro Retina 15″ A1398 Hizmetlerimizden bazıları aÅŸağıda sıralanmıştır. 

Macbook Pro Retina A1398 Servisi
Macbook Pro Retina A1398 Tamiri
Macbook Pro Retina A1398 Onarımı
Macbook PRo Retina A1398 Bakımı
Macbook Pro Retina A1398 Yazıcı Kurulumu
Macbook Pro Retina A1398 Yerinde Teknik Servis
Macbook Pro Retina A1398 Teknik Servis Hizmeti
Macbook Pro Retina A1398 Tamir Hizmeti
Macbook PRo Retina A1398 Ekran DeÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 Inverter DeÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 Anakart tamiri
Macbook Pro Retina A1398 Flash Disk deÄŸiÅŸimi,
Macbook Pro Retina A1398 SSD deÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 RAM deÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 Ä°ÅŸletim Sistemi Sorunları 
Macbook Pro Retina A1398 Tuş ışıklarının tamiri
Macbook Pro Retina A1398 Klavye deÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 Detaylı Eğitim
Macbook Pro Retina A1398 Ağ ayarları
Macbook Pro Retina A1398 Sistem Ayarları
Macbook Pro Retina A1398 Yazıcı Faks Tanıtma Macbook Pro Retina Mail ayarları
Macbook Pro Retina A1398 Yedekleme ve Geri Yükleme
Macbook Pro Retina A1398 Veri Kurtarma ve Geri Yükleme
Macbook Pro Retina A1398 Fan Tamiri, DeÄŸiÅŸimi
Macbook Pro Retina A1398 TemizliÄŸi
Macbook Pro Retina MacOsx Mojave – High Sierra kurulumu
Macbook Pro Retina A1398 Windows kurulumuApple Pro MacBook Retina Tamir Servisi

Scroll to Top
Paylaş
Bağlantıyı kopyala